Pierwsze kroki w inwestycjach

Wielu z nas marzy o tym, by zarobić sporo pieniędzy i uzyskać finansową niezależność. Wyzwanie jest poważne, ale wykonalne, zwłaszcza gdy wiemy, co zrobić ze środkami aktualnie dostępnymi. Dorobienie się majątku poprzez pracę najemną jest trudne i przy aktualnych uwarunkowaniach gospodarczych (więcej…)

Czyatj dalej

Inwestor jako czynnik ryzyka

Kowalski, który ma trochę pieniędzy, ale chciałby ich mieć jeszcze więcej, powinien wziąć sprawy we własne ręce. Czekanie na mannę z nieba to słaby pomysł, o szczęście w grach liczbowych także niełatwo. Zamiast liczyć na kupony toto-lotka, lepiej zwrócić się w stronę giełdy czy też funduszy inwestycyjnych. (więcej…)

Czyatj dalej

Obligacje bezpieczniejsze niż akcje

Wiemy już, że ograniczenie ryzyka jest podstawowym wymogiem bezpiecznej inwestycji. Akcjonariat giełdowy wiąże się z różnymi wahaniami, spekulacjami, jest narażony na ujemne skutki kryzysu. Czy istnieje dla niego sensowna alternatywa? Oczywiście, że tak. (więcej…)

Czyatj dalej

Jeszcze o złocie

Ustaliliśmy już, że w ten piękny i kosztowny metal opłaca się inwestować. Inwestycje te mogą mieć różny charakter i co ciekawe nie muszą wiązać się z wchodzeniem w świat skomplikowanych procesów ekonomicznych. Jeśli złoto jest zawsze i w każdej formie cenne, to rodzajem inwestycji w nie jest także prywatne kolekcjonerstwo. (więcej…)

Czyatj dalej

Ogarnąć finansowe puzzle

Rynek składa się z tysięcy większych i mniejszych elementów, które w spójną całość spajają przepływy kapitału. Pieniądze krążą codziennie pomiędzy rozmaitymi podmiotami oraz osobami prywatnymi – mogą mieć formę twardej waluty, a także dóbr materialnych o konkretnej wartości. (więcej…)

Czyatj dalej

Domena – wirtualna nieruchomość

Adresy internetowe mogą mieć ogromną wartość, jeśli wiąże się z nimi konkretny potencjał marketingowy i handlowy. Nie dziwi zatem, że na całym świecie działają osoby zajmujące się rejestracją i następnie odsprzedażą najbardziej pożądanych domen. (więcej…)

Czyatj dalej